O stave polície a prokuratúry si nemožno na Slovensku robiť žiadne ilúzie, sériový podpaľač áut už začiatkom roku 2011 behal po slobode!
Ak niekto z polície alebo prokuratúry nadržiava zločincom niet divu, že spoločenský nepostihnuteľný ja aj popradský primátor Anton Danko, ktorého meno sa spája v spise Gorila s privatizáciou PVS a podozrením z týrania blízkej alebo zverenej osoby!

Nadržiavanie zločincom a marenie spravodlivosti "škodnej" z popradskej polície a prokuratúry zapríčinili nové zločiny
1. časť

(Alebo kto má v Poprade peniaze alebo funkciu na polícii a prokuratúre si to už vždy nejako zariadi).


Zdieľaj  | 

Ku všetkej úcte k statočným a poctivým policajtom a prokurátorom, nemožno prehliadnuť najnovšie podivné praktiky polície a prokuratúry v Poprade o ktorých informovala TV Markiza 4. júla 2014. Ako je známe, polícia hodila cez palubu informátora a svedka, ktorý im vydal samopal s nábojmi a napomáhal pri usvedčení z trestnej činnosti nedovoleného ozbrojovania známeho popradského lotra Miroslava Kuca, komplica neslávne známeho bývalého policajta Gustáva Slivenského, ktorému rituálne odrezal hlavu Lojzo Kromka, alias „Čistič“. Mimoriadne zaujimavá je skutočnosť, že osoba s menom Miroslav Kuc, je oficiálna vedená v spoločnostiach VOICE SUPPORT s.r.o., LAMURA s.r.o. ako potvrdzuje webová stránka http://foaf.sk/ludia/685463 a ako potvrdzuje obchodný register dokonca v nich figuruje ako konateľ. http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=231342&SID=8&P=0 http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=235961&SID=6&P=0. V demokratických krajinách, kde nezlyháva právny systém nebýva zvykom, že zločinci majú svojich informátorov v radoch polície a prokuratúry. Zdá sa, že v Poprade po minuloročnej doposiaľ oficiálne neobjasnenej samovražde prokurátora M. Juhasa, ktorý dozoroval aj prípad podozrenia z týrania blízkej alebo zverenej osoby smerujúce proti popradskému primátorovi Dankovi, niečo poriadne na polícii a prokuratúre smrdí. Pochopiteľne, že primátor so svojím vplyvom a kontaktmi na najvyššie politické špičky siahajúcim až na Ministerstvo vnútra a vládu, nemá problém zariadiť, aby polícia nikdy nepreverovala zvodky o údajných výjazdoch privolanej hliadky do jeho bytu a iné dôkazy v súvislosti s údajným domácim násilím alebo dopravnou nehodou. Trocha silnou kávou však už je, ak má svojich ľudí v radoch polície a prokuratúry kriminálne exponovaná osoba typu Miroslava Kuca, ktorý doposiaľ vždy vďaka plnej peňaženke úspešne vykľučkoval zo všetkých obvinení a tých už bolo ako potvrdzujú jeho záznamy požehnane. Bude preto zaujímavé sledovať, ako z toho policajti a prokuratúra opäť elegantne dostanú Kuca von a koho namiesto neho pošlú za mreže. Zdá sa, že prvý pokus nevyšiel, keďže sudca, ktorý mal rozhodnúť o väzbe ich informátora mal zrejme dobrý nos a aj kus charakteru nepodieľať sa na tejto špinavej hre. Zdá sa, že mafiánske praktiky kedy sa namiesto páchateľov likvidujú oznamovatelia trestnej činnosti, majú v Poprade v časoch primátorovania Danka stále zelenú. Možno totiž očakávať, že každý kto si dovolí upozorniť na osobu primátora a jeho mravy bude obvinený z ohovárania a rovnako každý, kto by si dovolil udať Miroslava Kuca, ktorý sponzoruje niektorých policajtov, skončí s obvinením vo väzbe. Dlhoročným heslom Popradčanov žiaľ ešte stále je - My si našich zločincov nedáme!

                                                                                                                                       Vladimír Pavlík


Nadržiavanie zločincom a marenie spravodlivosti "škodnej" z popradskej polície a prokuratúry zapríčinili nové zločiny 2. časť

(Alebo kto má v Poprade peniaze alebo funkciu na polícii a prokuratúre si to už vždy nejako zariadi).


V kauze podivných praktík na popradskej kriminálke  7. júla 2014 informovala TV Markiza, že prípadom sa po mlčaní Policajného prezídia začala zaoberať Inšpekcia MV SR.  Po skúsenostiach s postupom popradskej polície v iných veciach  som presvedčený, že prešetrenie inšpekciou  bude ako vždy len formalitou bez efektu.  Pripomeniem, že  Miroslav Kuc,  v minulosti vždy zo všetkých obvinení vyšiel  bez väčšej ujmy.  Tých pár mesiacoch vo vyšetrovacej väzbe využil vždy na to, aby si pomocou  advokátov a nadštandardných kontaktoch s políciou a prokuratúrou všetko zariadil tak, aby obvinenia spochybnil a súd nemal dostatok dôkazov potrebných na dokázanie viny.  Počas svojej minulosti a pestrých kontaktov s políciou toho  Miroslav Kuc,  vie totiž až príliš veľa a nebolo by žiaduce, aby si pustil hubu na špacír. V prípade sériového podpaľačstva nakoniec  mal údajne  páchateľ „alibi „ a v čase spáchania trestného činu bol v zahraničí.  O podobných praktikách by vedel niečo povedať aj otec v tom čase 16 ročnej Frederiky, ktorú vo Veľkom Slávkove brutálne zbili a do  hlavy dokopali  zbohatlícki Rómovia z Novej Lesnej.  Popradská polícia od začiatku evidentne nemala záujem o riadne vyšetrovanie  ublíženia na zdraví s trvalými následkami. Páchatelia vyšetrovanie marili nepravdivými svedeckými výpoveďami a falošným alibi.  Ich drzosť nepoznala hranice, vyšetrovateľ otcovi zbitej dievčiny povedal, že jeden z cigánov pracoval v tom čase údajne v Českej republike.  Vo veci sa začalo konať až po  intervencii M. Kotlebu, ktorý podal sťažnosť na Krajskú prokuratúru v Prešove.  (Iróniou osudu sa  Frederika od 5. júla tohto roku stala  jeho manželkou). Ako sa dalo čakať, prípad skončil  v rámci tzv. pozitívnej diskriminácie dohodou  o vine a treste so symbolickými  podmienečnými odsúdeniami, ako uviedol M. Mišún v príspevku  s názvom „Pozitívna diskriminácia cigánskych kriminálnych živlov a kriminalizácia obetí“   na webovej stránke http://necenzurovane.sk/14/diskriminacia.html.
  Pochybnosti o výsledku prešetrenia inšpekciou potvrdzuje aj postup Generálnej prokuratúry vo veci minuloročnej doposiaľ oficiálne neobjasnenej samovraždy  prokurátora M. Juhasa, ktorý okrem iného dozoroval aj prípad podozrenia z týrania blízkej alebo zverenej osoby smerujúce proti popradskému primátorovi Dankovi.  Ako potvrdzuje postup prokuratúry vo veci odmietnutia podnetu pre podozrenie zo spáchania trestného činu neznámym páchateľom vo veci samovraždy prokurátora Okresnej prokuratúry v Poprade http://www.necenzurovane.sk/primator/gorilapp10.html je krajne nežiaduce, aby sa pripustil ako dôvod samovraždy možný nátlak a zasahovanie zo strany prominentov.  Mediálne podhadzovaný motív o vyšetrovaní drogovej trestnej činnosti, čo mala byť údajne príčina jeho samovraždy,  je prinajmenšom pochybný, keďže je všeobecne známe, že každý prokurátor má v náplni práce  vyšetrovanie aj drogovej činnosti pričom to nie je dôvod k tomu, aby kvôli tomu zanechal tri deti a v 38 rokoch sa obesil.
Málokto si dnes už v Poprade spomenie aj na dodnes neobjasnený prípad krádeže niekoľkotisícstranového trestného spisu miliardových daňových únikov v kauze White Lady priamo z budovy Okresného súdu v Poprade, kde v tom čase bolo sídlo kriminálky.
Takže na záver s pravdepodobnosťou rovnajúcej sa istote môžem prehlásiť, že Miroslav Kuc sa  onedlho sám prihlási na polícii a po nejakom čase sa všetky obvinenie voči jeho osobe spochybnia a ako vždy pre nedostatok dôkazov nebude dôvod  na jeho odsúdenie. Je možné, že z páchateľa sa stane obeť a z Miroslava Kuca oznamovateľ trestnej činnosti, ktorý bude naďalej  bez väčšej ujmy, tak ako vždy v minulosti, naďalej pôsobiť v podtatranskom regióne.  

Vladimír Pavlík


Nadržiavanie zločincom a marenie spravodlivosti "škodnej" z popradskej polície a prokuratúry zapríčinili nové zločiny 3. časť

(Alebo kto má v Poprade peniaze alebo funkciu na polícii a prokuratúre si to už vždy nejako zariadi).


Skúsme si položiť otázku, či by sa o „zvláštnom vyšetrovaní“  na popradskej polícii niekto dozvedel a či by kvázi- promptne konala prokuratúra v Prešove, keby   sudca  rozhodol podľa požiadavky polície a prokuratúry a nerozmazala by to TV Markiza? Tak ako vždy v minulosti by všetko prebehlo v tichosti a bez rozruchu. Toto však nie je ojedinelý prípad, ale bežná prax na polícii a prokuratúre v Poprade. Spomeniem iný prípad, kde sa síce nejednalo o dvojitého agenta polície, ale o zasahovanie papalášov z okruhu primátora Danka. Nie je tomu tak dávno, čo  polícia a prokuratúra podala návrh na vzatie do väzby otca (dnes už prepustenej) bývalej mestskej policajtky Jany Oprondekovej, kvôli susedskému sporu   jej otca s viceprimátorom.  V tomto prípade sudca väzbe vyhovel a Jozef Oprondek, ku ktorému nechceli pustiť rodinu ani v nemocnici,  po tom  čo skolaboval, bol z väzby prepustený až po podaní sťažnosti jeho právnym zástupcom. Podrobnosti o prípade sú uvedené na webovej stránke  http://necenzurovane.sk/14/viceprimator4.html , v príspevku  Mestská policajtka sa stala obeťou susedských sporov popradského viceprimátora Kromku.  Možno by bolo  zaujímavé, keby Krajská prokuratúra preverila či je pravdou, že údajne nejakému funkcionárovi popradskej polície bol pridelený sociálny byt ako sa uvádza v anonymnom liste, ktorý je súčasťou tohto príspevku. 
O výsledku „prešetrenia „ Krajskou prokuratúrou si nemožno robiť ilúzie po skúsenostiach Ing. Imricha Bodyho, ktorého trestné oznámenia smerujúce proti popradskému primátorovi odmietajú ako na bežiacom páse, ako potvrdzuje jeho internetová stránka http://www.popradradio.sk/popradradio/. Podobne je to aj v zakrývaní lapsusov samotného primátora Danka a to nielen v prípade utajovanie smrti bezdomovcov. Jeden z posledných prípadov je uverejnený na webovej stránke http://necenzurovane.sk/primator/hrach12.html  v príspevku s názvom Mesto Poprad nevie kam zmizol jeho občan Ján Žitňanský-alebo život bezdomovca v Poprade nemá žiadnu cenu!  Je prinajmenšom pochybné, keď mesto nedisponuje informáciami o úmrtiach svojich vlastných občanov  a rovnaký názor má aj vyšetrovateľ polície a prokuratúra, ktorá podanie v tejto veci odmietla.

Vladimír Pavlík

    Nočná mora popradských policajtov (údajne) skončila-odhalili sériového podpaľača áut! V skutočnosti si túto nočnú moru dlhodobobo sami pestovali !

  
Dňa 24. 3. 2009 boli TASR, aktualitami.sk, pk, pod nadpisom: Chytili podpaľačov áut v Poprade uverejnené nasledovné informácie:

         V úzkej súčinnosti popradských policajtov, prešovských kriminalistov a príslušníkov Úradu boja proti organizovanej kriminalite Prezídia Policajného zboru sa podarilo vypátrať a obviniť dvojicu páchateľov, ktorí majú mať na svedomí požiare motorových vozidiel v mestách Poprad, Svit a Spišská Belá.

         Prešovský krajský policajný riaditeľ František Leško dnes na mimoriadnej tlačovej konferencii informoval, že k spáchaniu týchto skutkov došlo v období od 20. októbra minulého roku do 8. januára 2009. V tejto súvislosti obvinili zo zločinu poškodzovania cudzej veci 37-ročného Petra B. z Ostravy, ktorý bol údajne vykonávateľom skutkov a jeho pravdepodobným motívom bol aj finančný zisk. Z toho istého skutku bol obvinený aj viackrát súdne trestaný 41-ročný popradský podnikateľ Miroslav K., ktorý je podozrivý z organizovania tejto trestnej činnosti. Jeho údajný motív je však podľa Leška zatiaľ predmetom vyšetrovania.

         Miroslav K. vraj v októbri minulého roka požiadal ďalšieho obvineného Petra B., aby za finančnú odmenu podpálil osobné motorové vozidlo Toyota. K dispozícii mu mal dať plastové fľaše s benzínom a oblečenie a označil mu auto, ktoré malo zhorieť. Následne nato 20. októbra mal v čase okolo 3. hodiny ráno podpaľač spolu so zatiaľ nezistenou osobou poliať auto benzínom a zapáliť. Policajti zistili, že podobný scenár sa pravdepodobne opakoval aj v ďalších deviatich prípadoch, s tým rozdielom, že spoločníka mal mať vykonávateľ len pri prvom skutku. Pri požiaroch zhoreli, prípadne boli poškodené aj vedľa stojace autá. Podľa Leška tak celkovo zhorelo 12 motorových vozidiel, ďalších päť áut a jedna budova boli v dôsledku požiarov poškodené. Spôsobenú škodu vyčíslili na viac ako 222 300 eur (6,697 milióna Sk). Obaja obvinení boli rozhodnutím súdu počas víkendu vzatí do väzby a v prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na sedem až desať rokov.

Kedy a kde podpaľač vyčíňal a aké autá zapálil

         DECEMBER 2008 – 3. 12. vo Svite dve autá, Citroen Jumper a Citroen C4, 3. 12. v Poprade dve dodávky Volkswagen Transporter, pričom plamene z dodáviek poškodili aj ďalšie dve vozidlá (VW Passat a Peugeot 308), 5. 12. v Poprade Citroen Picasso, 17. 12. vo Svite Citroen C1 a ešte počas tej istej noci v Poprade Chevrolet Kalos.

         JANUÁR 2009 – 7. 1. v Spišskej Belej, okres Kežmarok, Land Rover Freelander, zároveň oheň poškodil aj priľahlú budovu, 8. 1. 2009 v Poprade Peugeot 207, plamene od tohto auta poškodili aj pred ním stojaci Seat Ibiza. Ďalej horeli Peugeot 206 CC a Chevrolet Aveo, od ktorého sa zapálilo vedľa stojace auto Mercedes Benz Sprinte.


Kto je Miroslav KUC?

         Miroslav Kuc je známa postava popradského podsvetia. Už za socializmu kradol a pašoval cez slovensko-poľskú hranicu. Po novembri 1989 začal kradnúť vo veľkom štýle najmä drahé a luxusné autá. Hovorilo sa, že mohol mať kúpených niektorých colníkov, keď sa takto kradnuté autá vyvážali do Poľska a na Ukrajinu. Ohľadom tejto trestnej činnosti bol aj mediálne známy, o čom svedčia aj články z denníka SME a Nového času. Nakoniec aj viaceré odhalenia za posledných desať rokov o spolupráci niektorých colníkov s organizovaným zločinom sú toho jasným dôkazom. Jeho komplicom bol aj bývalý policajt Gustáv Slivenský, ktorého neskôr rituálne popravili a odrezali hlavu, ktorá bola zabalená v igelitovej taške a položená na kapote Lady zaparkovanej v Poprade. Po tomto akte sa Miroslav Kuc ako policajný informátor nechal na istý čas zašiť do väzby, odkiaľ bol po ukľudnení situácie prepustený.

         Popri kradnutí a pašovaní áut sa Miroslav Kuc zaoberal aj podvodmi. Jednou z jeho obetí sa v roku 1993 stal aj major slovenskej armády Dušan Čambal. Odcitujem niektoré pasáže z jeho sťažnosti, ktorú mu pripravil pre Ministerstvo vnútra SR istý občan, proti postupu popradských policajtov vo veci vyšetrovania predaja falošných dolárov Miroslava Kuca dotyčnému sťažovateľovi:

         Zistil som, že Miroslav Kuc mal už v minulosti konflikt so zákonom a políciou, kedy bol podozrivý z pokútneho obchodu so zahraničnými automobilmi z Poľska. Pri jednom takomto pokútnom obchode dokonca použil zbraň, za čo bol vo vyšetrovacej väzbe. Napriek skutočnosti, že pri jeho dome mal niekoľko zahraničných automobilov a neoprávnene použil zbraň, bol prepustený z vyšetrovacej väzby a zbraň má údajne naďalej v držbe. Je trestuhodné, ako sa vtedy nikto nechcel pozastaviť nad tým, ako je možné, že človek v dvadsiatichštyroch rokoch môže vlastniť niekoľko luxusných zahraničných automobilov, byt, nový dom postavený na kľúč.

Vychádzajúc z týchto faktov mám závažné podozrenie zo zasahovania do nezávislosti orgánov činných v trestnom konaní a zakamuflovania tohto prípadu rovnako ako predošlej trestnej činnosti Miroslava Kuca. Nasvedčuje tomu aj samotný postup vyšetrovania, ktorý zámerne odbočuje od podstaty a namiesto efektívnych vyšetrovacích postupov, vedúcich k zadržaniu potencionálneho páchateľa, proti ktorému svedčia všetky indície, SA POPRADSKÁ POLÍCIA VYHRÁŽA DOMOVOU PREHLIADKOU A TRESTNÝM POSTIHOM POŠKODENÉMU, KTORÉMU VZNIKLA VEĽKÁ MAJETKOVÁ UJMA A NAVYŠE NEBEZPEČENSTVO OHROZENIA NA ŽIVOTE ZO STRANY MIROSLAVA KUCA, AKO MI UŽ BOLO NAZNAČENÉ Z OKRUHU JEHO ZNÁMYCH. (DOBRE SI TIETO HRUBOVYTLAČENÉ SLOVÁ ZAFIXUJTE, VÁŽENÍ ČITATELIA. Ako si neskôr ukážeme, popradská polícia a prokuratúra bola v tom období Miroslavovi Kucovi stále priaznivo naklonená. Prečo asi? – pozn. V. P.).

         Ako je to možné, že domová prehliadka a zistenie možných stôp u aktéra tohto prípadu, Miroslava Kuca nebola doteraz vykonaná. Navyše mu bolo umožnené voľne sa pohybovať po Poľsku a dopúšťať sa ďalšej trestnej činnosti resp. zahladzovať stopy.

Ako je možné, že nedávno podpísaná zmluva o spolupráci a súčinnosti v boji proti organizovanému zločinu medzi ministrami vnútra Slovenskej republiky a Poľskej republiky sa vedome nedodržuje a ignoruje. V opačnom prípade by už dávno všetky zadržané falošné bankovky na území Poľska boli porovnané s falzifikátmi z Popradu a o spoluprácu by bola požiadaná poľská polícia.

         Na moje urgencie mi príslušníci popradskej polície odpovedali, že nemôžu nič robiť pretože Miroslav Kuco sa ešte nevrátil z Poľska. A ja odpovedám, nemôžu alebo nechcú?! Z dôvodu priameho ohrozenia života mňa a môjho syna žiadam zároveň o policajnú ochranu, pretože sme korunnými svedkami proti Miroslavovi Kucovi. Z jeho strany nám už bolo formou anonymného telefonátu  naznačené, že sa s nami poráta!

Ako som už naznačil, túto žiadosť – sťažnosť pripravil pre majora Čambala istý občan, ktorý si neželá, aby jeho meno tu bolo uvedené. Ten pred odoslaním na Ministerstvo vnútra SR mu túto žiadosť išiel ukázať, domnievajúc sa, že Miroslav Kuc sa zľakne, a vráti mu peniaze, ktoré od neho dostal výmenou za falošné doláre, o ktorých si major Čambal myslel, že sú pravé. Ten na neho vytiahol pištoľ, ktorú mal v legálnej držbe a ktorú mu umožnili získať popradskí policajti. Prinútil ho, aby mu povedal meno človeka, ktorý mu túto žiadosť – sťažnosť napísal. Následne potom tomuto človeku telefonicky volal a vyhrážal sa mu zastrelením. Keďže v tom období mal dva paralelné telefóny, jeho manželka to tiež počúvala a Miroslavovi Kucovi vynadala. Ten sa zľakol, pretože nerátal so svedkom rozhovoru, tak ho ukončil.

Pokračovanie nečinnosti popradskej polície a prokuratúry aj po dvanástich rokoch

         Odohralo sa to 15. januára 2005. Politický väzeň Jozef Vaškovič sa vracia so svojou známou pani Ludmilou Michlovskou z Břeclavy z pohrebu vlastnej matky Rozálie Vaškovičovej z Gelnice do Viedne. Tento statočný človek má za sebou veľmi pohnutý život plný utrpenia a prenasledovania zo strany ŠtB pod vedením kpt. Demikáta. Po prepustení z komunistického väzenia v Ilave, kde ho nedokázali zlomiť ani tými najukrutnejšími metódami, aj na slobode predstavuje veľké nebezpečenstvo pre vládnúcu moc. Po dohode s vysokými funkcionármi KSČ mu dňa 27. júna 1984 dáva ŠtB Košice príkaz, aby do troch dní opustil republiku. Pokiaľ by neuposlúchol, hrozili mu 40-timi mesiacmi väzenia, týraním a likvidáciou. Musel podpísať, že odchádza dobrovoľne, a že sa už nikdy do republiky nevráti. Nedovolili mu zo sebou zobrať si žiadny doklad, dokonca ani rodný list!!! Po tomto násilnom akte mu príslušníci ŠtB nielen vyrabovali byt, ale súdom bol odsúdený v neprítomnosti na 40 mesiacov nepodmienečne za ilegálne opustenie republiky!!! Usadil sa vo Viedni.

         Ale poďme k tomu, čo sa odohrávalo počas tejto cesty. Okolo 14. hodiny prechádzali Štrbou smerom na Liptovský Mikuláš. Približne dva kilometre za Štrbou ich dobehlo tmavomodré auto, ktorého šofér sa dostal na ich úroveň a naznačoval im, že majú zastaviť. Potom ich auto predbehol, opäť spomalil a začal ho vytláčať na krajnicu. Pán Vaškovič zastavil, a slušne sa šoféra opýtal, čo to má znamenať. Podľa neho šofér mal 30-35 rokov. Vnucoval mu nejaké fotoaparáty, tvrdiac, že každý má hodnotu 1.000 Euro. Po tomto prešiel ku konkrétnej ponuke, kde od neho žiadal odkúpiť dva fotoaparáty, podľa neho v hodnote 2.000 Euro, ale že on im ich predá len za 600 Euro. Tvrdil mu, že peniaze súrne potrebuje, lebo ich prehral v kasíne. Myslel si, keďže auto pána Vaškoviča malo rakúsku ŠPZ, tak musí mať u seba túto menu. 

         Pán Vaškovič mu odpovedal, že on žiadne fotoaparáty nepotrebuje, a že nemá ani žiadne eurá. Lupič prešiel od priateľského tónu k hulvátskemu, tvrdiac, že musí mať eurá. Pán Vaškovič vytiahol peňaženku a ukázal mu, že má v nej len 3.000 slovenských korún. Ten mu ju vytrhol a začal prezerať jej obsah. Našiel tam ešte 300 českých korún. Všetky peniaze si strčil do svojho vrecka. Bol ako zmyslov zbavený, neustále kričal že to je za dva fotoaparáty málo. Zo strachu o vlastné životy mu aj spolucestujúca pána Vaškoviča odovzdala 3.000 českých korún. Potom chcel jeho 70-ročnú spolucestujúcu okradnúť o kameru. Táto začala hystericky kričať a kameru si ubránila. Potom lupič nasadol do tmavomodrej škodovky ŠPZ-PP 506 BC ku svojmu komplicovi a zmizli.

         Po príchode do Viedne oznámil tento zážitok internetom svojim známym vo Frankfurte nad Mohanom. Napísal varovanie pre zahraničných turistov navštevujúcich Slovensko. Neskôr mu v Bratislave ZISTILI, ŽE AUTO PATRÍ MIROSLAVOVI KUCOVI ZO SPIŠSKEJ TEPLICE!!! ÁNO, VÁŽENÍ ČITATELIA, JEDNÁ SA O TOHO ISTÉHO MIROSLAVA KUCA, KTORÝ BOL KONCOM MARCA 2009 OBVINENÝ Z PODPAĽAČSTVA!!!   

Spolupáchatelia z popradskej polície a prokuratúry?

         Nebudem tu podrobne rozoberať tzv. vyšetrovanie tohto lúpežného prepadnutia, lebo tieto veci sú tu prezentované ako autentické dokumenty k tomuto článku. Podrobnejšie sa zameriam len na uznesenie Okresnej prokuratúry v Poprade pod číslom: 2 Pv 470/05 – 36, pod ktorým je podpísaný prokurátor okresnej prokuratúry JUDr. Ondrej Martinko, ktorý zamietol sťažnosť pána Vaškoviča proti uzneseniu Úradu justičnej a kriminálnej polície v Poprade. Citujem niektoré pasáže z dotyčného uznesenia:

         ...Tento trestný čin mal byť spáchaný tak, že dňa 15. 1. 2005 okolo 14.00 hod. na štátnej ceste č. 1/18 približne 2 kilometre za obcou Štrba, časť Tatranská Štrba, okres Poprad, v smere jazdy na Liptovský Mikuláš, doposiaľ nezistený vodič osobného motorového vozidla tmavomodrej farby, typ Škoda, evidenčné číslo PP 506 BC, donútil zastaviť osobné motorové vozidlo doposiaľ nestotožneného typu a nezisteného evidenčného čísla, ktoré ako vodič riadil Jozef Vaškovič, nar. ...., trvale bytom Viedeň,....., Rakúsko, tým spôsobom, že počas jazdy mu zablokoval cestu a takto ho donútil zastaviť u krajnice cesty, následne doposiaľ nezistený vodič osobného motorového vozidla tmavomodrej farby, typ Škoda, evidenčné číslo PP 506 BC, prišiel k poškodenému Jozefovi Vaškovičovi, ktorému vtlačil do rúk bakelitový fotoaparát, o ktorom tvrdil, že má hodnotu 2.000,- EUR a požadoval za fotoaparát od Jozefa Vaškoviča sumu 600,- EUR, pričom keď mu poškodený Jozef Vaškovič tvrdil, že žiadne Eurá nemá, vytrhol mu z ruky peňaženku, z ktorej mu zobral celý obsah a to hotovosť 3.000,- Sk a 300,- Kč a pod hrozbou zabitia požadoval od poškodeného Jozefa Vaškoviča ďalšie peniaze, na čo mu poškodený Jozef Vaškovič odovzdal ďalších 3.000,- Kč a potom sa ešte pokúsil zobrať z vozidla poškodeného Jozefa Vaškoviča filmovú kameru doposiaľ nezistenej značky, pričom nespôsobil poškodenému Jozefovi Vaškovičovi žiadne zranenie.

         Uznesenie o zatavení trestného stíhania bolo Jozefovi Vaškovičovi doručené dňa 8. 2. 2006, voči ktorému podal v zákonnej lehote sťažnosť aj túto adresoval aj Generálnej prokuratúre SR Bratislava. V sťažnosti poukazuje na to, že uznesenie vyšetrovateľa o zastavení trestného stíhania je nesprávne a vyšetrovanie celého prípadu nie je prevedené objektívne a spôsob vyšetrovania jednoznačne nahráva lupičom. Nesúhlasí s postupom Justičnej a kriminálnej polície PZ v Poprade. Tiež uvádza, že je zľahčovaná a zakrývaná trestná činnosť lúpeže s predpokladom usmrtenia prepadnutých osôb.

         Na podklade sťažnosti Jozefa Vaškoviča som v zmysle § 192 písm. a/, písm. b/ Trestného poriadku preskúmal správnosť všetkých výrokov napadnutého uznesenia, proti ktorým môže sťažovateľ podať sťažnosť, ako aj konanie, ktoré predchádzalo vydaniu napadnutého uznesenia a zistil som, že sťažnosť nie je dôvodná.

         Preskúmaním napadnutého uznesenia a na vec sa vzťahujúceho spisového materiálu som zistil, že pri vyššie opisovanom skutku, o ktorý sa v tejto veci jedná, nedošlo k naplneniu skutkovej podstaty trestného činu lúpeže podľa § 234 ods. 1 Trestného zákona účinného do 31. 12. 2005 ani iného trestného činu. Takéto stanovisko je odôvodnené tým, že dikcia ustanovenia trestného činu lúpeže podľa § 234 ods. 1 Trestného zákona znie: „Kto proti inému použije násilie alebo hrozbu bezprostredného násilia v úmysle zmocniť sa cudzej veci.“ Pritom z výsluchu Jozefa Vaškoviča a Ludmily Michlovskej jednoznačne vyplýva, že neznámy vodič za obcou Štrba, časť Tatranská Štrba, nepoužil voči Jozefovi Vaškovičovi násilie ani hrozbu bezprostredného násilia, aby od neho získal finančné prostriedky.

Prokurátor, alebo ochranca zločincov?

         Takže si to zrekapitulujme. Podľa prokurátora nezistený vodič, aj keď poznal ešpézetku auta patriacej firme na požičiavanie áut, ktorej vlastníkom bol Miroslav Kuc. Aj keď pán Vaškovič podrobne opísal dotyčného lupiča, polícia nevykonali rekogníciu ani konfrontáciu, čo pri takýchto trestných činoch je úplne bežné. Predloženie tuctu fotografii vekovo rôznych mužov, na ktorých J. Vaškovič páchateľa nemohol identifikovať, nemožno v žiadnom prípade označiť za efektívny postup. Keď pán Vaškovič opísal vzhľad lupiča osobe, ktorá Miroslava Kuca poznala, bolo mu povedané, že podoby sú veľmi nápadné. Ak zobratie peňazí (násilné vytrhnutie peňaženky z rúk majiteľa) bez jeho súhlasu nie je podľa prokurátora Martinku lúpežou, tak potom, česť práci, prokurátor Ondrej Martinko.

         Z týchto konkrétnych faktov nám vychádza nasledovné: pokiaľ by popradská polícia a prokuratúra konali v tejto kauze tak ako im prikazuje zákon, teda vykonali rekogníciu a konfrontáciu, s pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou by sa Miroslav Kuc nemohol ako objednávateľ spolupodieľať na podpaľačstve dvanástich luxusných áut, so škodou skoro sedem miliónov korún. LEBO LEN NEČINNOSŤOU POPRADSKEJ POLÍCIE A PROKURATÚRY SA MOHOL DOPÚŠŤAŤ TÝCHTO ZÁVAŽNÝCH TRESTNÝCH ČINOV, keď horeli aj autá  majiteľov konkurenčných požičovní aut, na ktoré dával podpaľačovi typy. Pokiaľ by bol sedel vo väzení za lúpežné prepadnutie a ďalšie trestné činy, podpaľačská kauza by nemohla existovať.

Vladimír Pavlík                                            


Popradčan si najímal podpaľača

Autá mu podpaľoval na zakázku Ostravák!

PREŠOV/ POPRAD, 24.03.2009., 17:06 | gg / TV Markíza-aktu.

Dvojica mužov má na svedomí 17 požiarov motorových vozidiel, prevažne išlo o drahších tátošov.kuc1
kuc2

(Foto: Polícia)

Peter B. mal pomocníka len pri jednom zapálenom aute. Ostatné podpálil sám!

Prešovský krajský policajný vyšetrovateľ obvinil zo zločinu poškodzovania cudzej veci 37-ročného Petra B. z Ostravy (ČR) a rovnako jeho spolupáchateľa 41-ročného Popradčana Miroslava K. Ten bol dokonca v minulosti už viackrát trestaný.
NÁJOMNÉMU PODPAĽAČOVI POSKYTOL AJ HORĽAVINU
Organizovanú dvojicu mužov sa podarilo dolapiť a obviniť popradským policajtom a kriminalistom z Úradu boja proti organizovanej kriminalite. „Páchatelia majú svedomí 17 požiarov motorových vozidiel, ku ktorým došlo od 20.10.2008 do 8.1.2009 na území policajného okresu Poprad,“ spresnil pre TVNOVINY.sk Daniel Džobanik z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove.
kuc3

Medzi popdpálenými autami sú väčšinou úžitkové vozidlá a džípy. (Foto: Polícia)

Obvinený Miroslav K. v októbri 2008 požiadal obvineného Petra B., aby podpálil osobné motorové vozidlo Toyota Land Cruiser. Samozrejme, Popradčan bol za takúto službu ochotný mužovi z Ostravy zaplatiť a ešte ho aj vybavil všetkým, čo je na založenie požiaru potrebné. Nezabudol podpaľačovi poskytnúť ani dôležité informácie.
Slovák dal Čechovi plastové fľaše s benzínom, handry, oblečenie a osobne mu ukázal, o ktoré vozidlo ide, a že kde sa nachádza.
MUŽI SPÔSOBILI VYŠE 200-TISÍCOVÚ ŠKODU
„Následne nato Petr B. 20.10.2008 v čase okolo 3:10 h spoločne so zatiaľ nezistenou osobou prišli na aute k danému vozidlu. Petr B. vybral z auta fľaše s benzínom a handry a odišiel čakať do vozidla. Jeho komplic vopred označené vozidlo polial benzínom, zapálil a po tomto spoločne z miesta ušli. Spôsobená škoda bola vyčíslená na 20-tisíc eur,“ vysvetlil Džobanik.

Slovák dal Čechovi plastové fľaše s benzínom, handry, oblečenie a osobne mu ukázal, o ktoré vozidlo ide, a že kde sa nachádza.

Tento scenár sa podľa slov Džobanika zopakoval aj v ďalších deviatich prípadoch. „Rozdiel bol len v tom, že Petr B. mal pomocníka len pri jednom zapálenom aute. Ostatné podpálil sám,“ doplnil Džobanik.
KEDY, KDE PODPAĽAČ VYČÍŇAL A AKÉ AUTÁ ZAPÁLIL
DECEMBER 2008
2.12.2008 vo Svite dve autá, Citroen Jumper a Citroen C4
3.12.2008 v Poprade dve dodávky Volkswagen Transporter, pričom plamene z dodáviek poškodili aj ďalšie 2 vozidlá (VW Passat a Peugeot 308)
5.12.2008 v Poprade Citroen Picasso
17.12.2008 vo Svite Citroen C1 a ešte počas tej istej noci v Poprade Chevrolet Kalos
JANUÁR 2009
7.1.2009 v Spišskej Belej, okr. Kežmarok, Land Rover Freelander, zároveň oheň poškodil aj priľahlú budovu
8.1.2009 v Poprade Peugeot 207, plamene od tohto auta poškodili aj pred ním stojaci Seat Ibiza. Ďalej horeli Peugeot 206 CC a Chevrolet Aveo, od ktorého sa zapálilo vedľa stojace dodávkové auto Mercedes Benz Sprinte.
AKÉ BOLI ŠKODY 
Celkovo zhorelo 12 áut, ďalších 5 áut a jedna budova boli od týchto horiacich vozidiel poškodené. Spôsobená škoda je vyčíslená na vyše 222 300 eur.

► z toho najväčšia na vozidle 34 969 €
► najmenšia 996 €
► z toho na podpálených autách 176 437 €
► na vedľa stojacich 30 986 €
► na inom majetku ( budovy, ich zariadenia ) 14 884 €
Obaja obvinení boli rozhodnutím súdu cez víkend vzatí do väzby, pričom im hrozí trest odňatia slobody na sedem až desať rokov.


Zo zlodeja áut - podnikateľ s automobilmi

Na záver je potrebné dodať, že odhalený sériový podpaľač áut Miroslav Kuc, je slizký a zákerný človek, ktorý dokáže podviesť aj ľudí ku ktorým sa hlási ako priateľ alebo partner. V roku 1993 ponúkol dnes už nebohému mjr. Čambalovi, (neskôr zomrel na infarkt) sprostredkovanie zakúpenia USD od údajne podľa Kuca spoľahlivého človeka. Samozrejme doláre boli falošné a Kuc pri tom ešte predstieral iniciatívnu spoluprácu pri hľadaní páchateľa, ktorý samozrejme záhadne a rýchle zmizol. Netreba dodávať, že celú transakciu s dolármi Kuc pripravil sám a na to si najal neznámeho Čecha.

O Kucovi sa často písalo v tlači, ako potvrdzujú články z Nového času, v súvislosti s krádežami áut. Priamo na dvore jeho rodinného domu našli niekoľko odcudzených automobilov. Po odrezaní hlavy ex policajtovi Slivenskému, s ktorým kradol autá sa Kuc zľakol a nechal sa zašiť na čas do väzby. (Denník Sme dokonca Kuca označil ako blízkeho spolupracovníka popradskej polície). Potom čo sa hladina upokojila, bol prepustený, z čoho je zrejme, že mal s políciou nadštandardné vzťahy a bol udavačom svojich partnerov ktorých vždy obetoval, aby si zachránil vlastný zadok.

V roku 2005 mohla polícia obviniť Miroslava Kuca z prepadnutia  Jozefa Vaškoviča pri návrate z pohrebu matky do Rakúska. Podľa čísla auta bolo zistené, že patrí M. Kucovi, ktorý v tom čase bol už podnikateľom a majiteľom riadne registrovanej autopožičovne Miroslav Kuc-Kanty, IČO: 30647274,  Záhradná 1, 059 34  Spišská Teplica.  Bolo by zaujímavé zistiť ako získal živnostenský list, kde by sa mal predložiť výpis z registra trestov. V danom prípade by totiž išlo aj o trestuhodné zlyhanie živnostenského úradu a polície, ktoré urobili z capa záhradníka. Teda zo zlodeja aut - podnikateľa s automobilmi čo je pre Slovenskú republiku typické. Uvedená firma  bola založená 25. 3. 1992 a bola zrušená  10.4. 2007 ako potvrdzuje záznam Štatistického úradu SR  http://www.statistics.sk/pls/wregis/detail?wxidorg=119828. Mimoriadne zaujímavá je skutočnosť, že osoba s menom Miroslav Kuc je oficiálna vedená v spoločnostiach VOICE SUPPORT s.r.o., LAMURA s.r.o. ako potvrdzuje webová stránka http://foaf.sk/ludia/685463 a ako potvrdzuje obchodný register dokonca v nich figuruje ako konateľ. http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=231342&SID=8&P=0 http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=235961&SID=6&P=0.


Ako písali viaceré média - nočná mora popradských policajtov sa skončila keď odhalili podpaľača áut. Paradoxne si za túto nočnú moru môžu sami, pretože keby Kuca dlhodobo nekryli a nebol ich partnerom, bol by už dávno v base!
No a na záver to najlepšie, sériový podpaľač áut už začiatkom roku 2011 behal po slobode a v roku 2012 zakladal dve eseročky! Vnucuje sa nezodpovedná otázka, kto kryje Miroslava Kuca? Polícia, prokuratúra? Alebo je vari agentom SIS? V tom prípade by mal zrejme výnimočné postavenie ako James Bond, agent 007, ktorý mal právo zabíjať. Na rozdiel od neho by mal Miroslav Kuc, exkluzívne právo páchať trestnú činnosť!